W dniu 7 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się zebranie pełnomocników akcji „Dziewczyny do ścisłych!”.
Z całej Polski przyjechali reprezentanci uczelni wyższych, które biorą udział w tym wydarzeniu. Ustalano wszelkie zagadnienia związane z merytoryczną i techniczną organizacją akcji.
Miłym akcentem spotkania była krótka wycieczka (dzięki uprzejmości z-cy dyrektora pionu technicznego Spółki Pałac Kultury i Nauki pana Jacka Rzeszotka) po nieznanych zakamarkach PKiN. Zobacz zdjęcia.
Po raz kolejny uczestniczy w niej Wydział Fizyki UW, w tym projekt „Fizyka wobec wyzwań XXI wieku”, których przedstawiciele zachęcają Panie do wybrania kierunku ścisłego jakim jest fizyka i podjęcia na nim nauki.
W tym roku specjalny dzień „Tylko dla dziewczyn” odbędzie się 25 kwietnia w budynku przy ul. Pasteura 7. Szczegółowy plan dnia otwartego już niedługo będzie dostępny na stronie Wydziału.