IX edycja kursu „Ochrona radiologiczna i radiologia w medycynie” zakończona

W niedzielę (17 maja 2015 r.) zakończyła się IX edycja kursu “Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”.
Uroczyste rozdanie zaświadczeń upoważniających do przystąpienia do egzaminu państwowego w Państwowej Agencji Atomistyki odbyło się na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 7. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!
Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

Jednocześnie informujemy, że była to już ostatnia edycja kursu realizowana przez projekt „Fizyka wobec wyzwań XXI wieku”.

19. Piknik Naukowy – zaproszenie

Kolejny raz Wydział Fizyki UW bierze udział w Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Ta największa w Europie plenerowa impreza naukowa odbędzie się 9 maja 2015 r. na Stadionie Narodowym, Al. Poniatowskiego 1.

W godz. 11.00 -20.00 zapraszamy do odwiedzenia stanowisk Wydziału Fizyki (stanowiska nr: D8, D12, E30, F34 – patrz: mapka), w których m.in. studenci i doktoranci kierunku Zastosowania Fizyki w biologii i medycynie prezentować będą ciekawe pokazy i doświadczenia fizyczne. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji pod linkiem.

XXIII Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY – luty 2015

W dniach 27-28 lutego 2015 (troszkę wcześniej niż zwykle) odbyły się kolejne międzynarodowe targi edukacyjne organizowane przez magazyn PERSPEKTYWY. Uczennice i uczniowie, którzy przyszli do Pałacu Kultury i Nauki mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną uczelni państwowych i prywatnych. Stoiska Uniwersytetu Warszawskiego, w tym Wydziału Fizyki – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kandydatki i kandydaci na studentów zadawali pytania dotyczące procesu rekrutacji, wykładanych przedmiotów, stopnia trudności nauki, m.in. na kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie” oraz życia studenckiego, próbowali swoich sił w specjalnie na tę okazję przygotowanej krzyżówce. Zobacz zdjęcia.

Nowy budynek Wydziału Fizyki UW

Z radością informujemy, że od początku lipca Biuro Projektu zmieniło swoją siedzibę – przenieśliśmy się wraz z Wydziałem Fizyki UW do nowego budynku przy ul. Pasteura 5 (02-093 Warszawa). Teraz nasze Biuro znajduje się na II Pietrze, pok.2.37. Serdecznie zapraszamy!

VII edycja Kursu „Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie” zakończona

W dniu 18 maja 2014 r. zakończyła się VII edycja kursu “Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”.
Uroczyste rozdanie zaświadczeń upoważniających do przystąpienia do egzaminu państwowego w Państwowej Agencji Atomistyki odbyło się na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 7. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia.

Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja kursu planowana jest na przełomie września i października 2014 roku.
Nabór odbywa się w sposób ciągły, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na ,,Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn’’ organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dziewczyny do ścisłych’’. Wykłady i warsztaty poprowadzą m.in. wykładowcy i studenci z kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Będzie to wyśmienita okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu fizyki oraz dogodny moment na dowiedzenie się szczegółów na temat poszczególnych specjalności i porozmawianie z osobami na nich studiującymi.
Dzień Otwarty odbędzie się 3 kwietnia (czwartek) 2014 roku w godzinach 10:00-14:00 na terenie kampusu Ochota. Więcej…

VI edycja kursu „Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie” zakończona

W niedzielę (17 listopada 2013 r.) zakończyła się VI edycja kursu “Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”.
Uroczyste rozdanie zaświadczeń upoważniających do przystąpienia do egzaminu państwowego w Państwowej Agencji Atomistyki odbyło się na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 7. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!
Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja kursu planowana jest na przełomie marca i kwietnia 2014 roku.

Przedłużenie trwania realizacji projektu „Fizyka wobec wyzwań XXI wieku”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 15 listopada 2013 roku pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a Uniwersytetem Warszawskim został zawarty aneks do umowy o dofinansowanie Projektu „Fizyka wobec wyzwań XXI wieku”, przedłużający okres realizacji Projektu do 30 czerwca 2015 roku.

Salon Maturzystów – Zaproszenie

W dniach 12-13 września 2013 roku w głównym gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2013 (w godz. 9.00-16.00). Na targach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną m.in. Wydziału Fizyki UW w tym, dowiedzieć się więcej na temat kierunku studiów „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Serdecznie zapraszamy!

17. Piknik Naukowy – zaproszenie

Kolejny raz Wydział Fizyki bierze udział w Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Ta największa w Europie plenerowa impreza naukowa odbędzie się 15 czerwca 2013 r. na Stadionie Narodowym, Al. Poniatowskiego 1. W godz. 11.00 -20.00 zapraszamy do odwiedzenia dwóch stanowisk Wydziału Fizyki (sektor 6, stanowiska nr: 3D oraz 16E – patrz: mapka), w których m.in. studenci i doktoranci specjalności Fizyka medyczna prezentować będą ciekawe pokazy i doświadczenia fizyczne. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji pod linkiem.

Dzień Otwarty FUW – kwiecień 2013 r.

25 kwietnia 2013 r. odbył się Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn w ramach ogólnopolskiej akcji “Dziewczyny do ścisłych”. W tym dniu zaprezentowaliśmy laboratoria i tematykę badań prowadzonych w jednostkach Wydziału Fizyki znajdujących się w Kampusie Ochota, w których mają swoje zajęcia również studenci ze wszystkich specjalności naszego kierunku. Wykład inaugurujący ten dzień wygłosił prof. dr hab. Piotr Durka. Goście, pod opieką studentek i studentów, zwiedzali m.in. pracownie Optyki okularowej, w której odbywały się pokazy laboratoryjne, a także gdzie mogli zbadać wzrok na wysokiej klasy sprzęcie diagnostycznym. Specjalność Biofizyka molekularna zorganizowała warsztaty z zakresu chemii bioorganicznej. Wszystkie dziewczęta biorące udział w Dniu Otwartym otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję breloczki.

Na zakończenie pełnego atrakcji dnia, zaproszona młodzież miała okazję porozmawiać ze swoimi przewodniczkami i przewodnikami i dowiedzieć się wielu istotnych informacji na temat sposobu rekrutacji m.in. na kierunek “Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”.

V edycja Kursu „Ochrona radiologiczna i radiomertria w medycynie” zakończona

W dniu 21 kwietnia 2013 r. zakończyła się V edycja kursu “Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”.
Uroczyste rozdanie zaświadczeń upoważniających do przystąpienia do egzaminu państwowego w Państwowej Agencji Atomistyki odbyło się na Wydziale Fizyki UW przy
ul. Pasteura 7. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia.

Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja kursu planowana jest na przełomie września i października 2013 roku.
Nabór odbywa się w sposób ciągły, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dzień Otwarty UW – kwiecień 2013 r.

20 kwietnia Uniwersytet Warszawski zaprosił kandydatów na studia do zapoznania się z aktualną ofertą dydaktyczną uczelni. Wydział Fizyki prezentował swoje kierunki I i II stopnia, w tym „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Zobacz zdjęcia.

Dzień Otwarty UW – zaproszenie

W sobotę (20 kwietnia) zapraszamy na Dzień Otwarty UW, który odbędzie się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66, w godzinach 10.00-18.00. Na stoisku Wydziału Fizyki będzie można zapoznać się z pełną ofertą dydaktyczną, w tym otrzymać informację dotyczące kierunku “Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Dodatkowo odbędzie się wykład, który wygłosi dr Przemysław Olbratowski (sala 254, godz. 12). Zapraszamy!

XIX Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY – marzec 2013

W dniach 7-9 marca 2013 odbyły się kolejne międzynarodowe targi edukacyjne organizowane przez magazyn PERSPEKTYWY. Uczennice i uczniowie, którzy przyszli do Pałacu Kultury i Nauki mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną uczelni państwowych i prywatnych. Stoiska Uniwersytetu Warszawskiego, w tym Wydziału Fizyki – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kandydatki i kandydaci na studentów zadawali pytania dotyczące procesu rekrutacji, wykładanych przedmiotów, stopnia trudności nauki, m.in. na kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie” oraz życia studenckiego, próbowali swoich sił w specjalnie na tę okazję przygotowanej krzyżówce. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie pełnomocników akcji „Dziewczyny do ścisłych!”

W dniu 7 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się zebranie pełnomocników akcji „Dziewczyny do ścisłych!”.
Z całej Polski przyjechali reprezentanci uczelni wyższych, które biorą udział w tym wydarzeniu. Ustalano wszelkie zagadnienia związane z merytoryczną i techniczną organizacją akcji.
Miłym akcentem spotkania była krótka wycieczka (dzięki uprzejmości z-cy dyrektora pionu technicznego Spółki Pałac Kultury i Nauki pana Jacka Rzeszotka) po nieznanych zakamarkach PKiN. Zobacz zdjęcia.
Po raz kolejny uczestniczy w niej Wydział Fizyki UW, w tym projekt „Fizyka wobec wyzwań XXI wieku”, których przedstawiciele zachęcają Panie do wybrania kierunku ścisłego jakim jest fizyka i podjęcia na nim nauki.
W tym roku specjalny dzień „Tylko dla dziewczyn” odbędzie się 25 kwietnia w budynku przy ul. Pasteura 7. Szczegółowy plan dnia otwartego już niedługo będzie dostępny na stronie Wydziału.

XIX Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013 – zaproszenie

W dniach 7-9 marca 2013 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną m.in. Wydziału Fizyki UW w tym, dowiedzieć się więcej na temat kierunku studiów „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Serdecznie zapraszamy!

Kolejna edycja kursu „Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”

Uprzejmie informujemy, że ruszyła rekrutacja na kolejną edycję kursu „Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”. V edycja kursu rozpocznie się pod koniec lutego 2013 roku.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: kogrul@fuw.edu.pl (decyduje kolejność zgłoszeń)
Więcej informacji w zakładce „Kurs ochrony radiologicznej”

Serdecznie zapraszamy!

XIII Giełda pomysłów na życie 14.03.2013

W środę 6 marca zostaliśmy zaproszeni na lokalne targi edukacyjne „Giełda pomysłów na życie” organizowane przez III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżynskiego AK w Łomży.
W trakcie kilkugodzinnej imprezy uczennice i uczniowie z okolicznych szkół aktywnie zdobywali informacje o możliwościach studiowania na poszczególnych uczelniach w Polsce. Oferta edukacyjna Wydział Fizyki UW, w tym kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie” wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w murach naszego Wydziału. Serdecznie zapraszamy! Zobacz zdjęcia.

IV edycja kursu „Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie” zakończona

W niedzielę (25 listopada 2012 r.) zakończyła się IV edycja kursu “Ochrona radiologiczna i radiometria w medycynie”.
Uroczyste rozdanie zaświadczeń upoważniających do przystąpienia do egzaminu państwowego w Państwowej Agencji Atomistyki odbyło się na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 7. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!
Jednocześnie informujemy, że IV edycja kursu planowana jest na przełomie marca i kwietnia 2013 roku.
Zdjęcia z tej uroczystości znajdują się w naszej galerii.

Dzień Otwarty UW – wrzesień 2012

22 września Uniwersytet Warszawski zaprosił kandydatów na studia do zapoznania się z aktualną ofertą dydaktyczną uczelni. Wydział Fizyki prezentował swoje kierunki I i II stopnia, w tym „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Zobacz zdjęcia.

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2012

W dniach 13-14 września 2012 odbyły się kolejne targi edukacyjne. Wszyscy, którzy odwiedzili w tych dniach gmach Politechniki Warszawskiej mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną m.in. Wydziału Fizyki UW. Na stoisku można było uzyskać dokładne informacje nt. studiów I stopnia, a wśród nich kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Zobacz zdjęcia.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013

Dziekan i Rada Wydziału Fizyki
serdecznie zapraszają na

UROCZYSTĄ INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2012/2013

Uroczystość odbędzie się 1 października 2012 r. o godzinie 9:00

w gmachu przy ulicy Hożej 69 w Sali Dużej Doświadczalnej
Wykład inauguracyjny pt. O wzroście i formie

wygłosi dr hab. Piotr Szymczak

Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego – Zaproszenie

22 września (najbliższa sobota) serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane podjęciem studiów na Uniwersytecie Warszawskim do odwiedzenia Biblioteki Uniwersyteckiej ul. Dobra 56/66 w Warszawie. W trakcie Dnia Otwartego będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące m.in. studiowania na kierunku „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie” na Wydziale Fizyki UW. Porozmawiać z wykładowcami i studentami, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

Gorąco zachęcamy również do wysłuchania prezentacji przygotowanej przez pracowników specjalności Optyka okularowa i optometria na temat nowoczesnych metod korygowania wad wzroku, która odbędzie się o godz. 11:00 w sali 254. Zapraszamy!

Więcej…

Salon Maturzystów – Zaproszenie

W dniach 13-14 września 2012 roku w głównym gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się Salon Maturzystów PERSPEKTYWY (w godz. 9.00-16.00). Na targach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną m.in. Wydziału Fizyki UW w tym, dowiedzieć się więcej na temat kierunku studiów „Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”. Serdecznie zapraszamy!

Po Pikniku Naukowym

23 maja w siedzibie Polskiego Radia przy ul. Woronicza odbyło się spotkanie podsumowujące 16. Piknik Naukowy.

W imieniu organizatorów: Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik oraz własnym serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali, prezentowali i pomogli nam zorganizować pokazy w namiotach Wydziału Fizyki. Bardzo dziękujemy również wszystkim gościom, którzy tak tłumnie odwiedzali nasze stoiska.

Agata Meissner i Luiza Wiślicz-Iwańczyk

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok! Zobacz zdjęcia z Pikniku.

XVI Piknik Naukowy — zaproszenie

Jak co roku Wydział Fizyki bierze udział w Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. W tym roku ta plenerowa impreza odbędzie się wcześniej — 12 maja 2012. W godz. 11-20 zapraszamy do odwiedzenia trzech namiotów Wydziału Fizyki, (nr: 170, 171, 172 – patrz: mapka), w których m.in. studenci i doktoranci specjalności Fizyka medyczna i Optyka okularowa prezentować będą ciekawe doświadczenia fizyczne! Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji pod linkiem.

Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn 26 kwietnia 2012 — zaproszenie

W dniu 26 kwietnia 2012 (czwartek) zapraszamy na Dzień Otwarty nie tylko Dla dziewczyn w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny do Ścisłych!”. W programie różnorodne wykłady, pokazy i doświadczenia, które będą się odbywać na Wydziale Fizyki UW Kampus Ochota w godzinach 10.00-14.00. Zobacz szczegółowy program.

Dzień Otwart