14 kwietnia 2011 r. odbył się dzień otwarty w ramach ogólnopolskiej akcji “Dziewczyny do ścisłych”. W tym dniu zaprezentowaliśmy laboratoria i tematykę badań prowadzonych w jednostkach Wydziału Fizyki znajdujących się w Kampusie Ochota, w których mają swoje zajęcia również studenci ze wszystkich specjalności naszego kierunku. Wykład pt.: ” Odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie sto lat temu i dziś” inaugurujący ten dzień wygłosił dr hab. Zygmunt Szefliński. Goście, pod opieką studentek i studentów, zwiedzali m.in. pracownie Optyki okularowej, w której odbywały się pokazy laboratoryjne, a specjalność Biofizyka molekularna zorganizowała warsztaty z zakresu chemii bioorganicznej. Spośród dziewcząt, biorących udział w specjalnie przygotowanym na tą okazję Ouizie z wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie, wyłoniono trzy osoby, które zdobyły odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce w konkursie. Wszystkie laureatki otrzymały okolicznościowe nagrody. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia, zaproszona młodzież miała okazję porozmawiać ze swoimi przewodniczkami i przewodnikami i dowiedzieć się wielu istotnych informacji na temat sposobu rekrutacji m.in. na kierunek “Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się we wrześniu. Zapraszamy!