25 kwietnia 2013 r. odbył się Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn w ramach ogólnopolskiej akcji “Dziewczyny do ścisłych”. W tym dniu zaprezentowaliśmy laboratoria i tematykę badań prowadzonych w jednostkach Wydziału Fizyki znajdujących się w Kampusie Ochota, w których mają swoje zajęcia również studenci ze wszystkich specjalności naszego kierunku. Wykład inaugurujący ten dzień wygłosił prof. dr hab. Piotr Durka. Goście, pod opieką studentek i studentów, zwiedzali m.in. pracownie Optyki okularowej, w której odbywały się pokazy laboratoryjne, a także gdzie mogli zbadać wzrok na wysokiej klasy sprzęcie diagnostycznym. Specjalność Biofizyka molekularna zorganizowała warsztaty z zakresu chemii bioorganicznej. Wszystkie dziewczęta biorące udział w Dniu Otwartym otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję breloczki.

Na zakończenie pełnego atrakcji dnia, zaproszona młodzież miała okazję porozmawiać ze swoimi przewodniczkami i przewodnikami i dowiedzieć się wielu istotnych informacji na temat sposobu rekrutacji m.in. na kierunek “Zastosowania fizyki w biologii i medycynie”.